Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmese napját. Ezen a napon minden népmesét szerető gyerek és felnőtt megkülönböztetett tisztelettel fordul mind a magyar, mind más népek meséi felé.
Népmese napjának tiszteletére pénteken projektnapot tartottunk. A kisebbek jelmezbe öltöztek, hamuba süt pogácsát ehettek, játékos feladatokat oldottak meg, míg a nagyobbak vetélkedőkön, filmvetítésen vettek részt. Sok-sok szép rajz készült. Az ügyesebbek mesét írtak.
Ezen a napon láttuk vendégül iskolánkban a farádi nagycsoportos óvodásokat, akiknek Bea tanár néni interaktív meseelőadást tartott, majd Gyöngyi néni játékos feladatokkal, varázsitallal várta a gyerekeket udvarunkon.