Talán nincs is olyan szülő, aki ne gondolta volna végig, mi minden lehetne egyszer majd a gyermekéből.  A naptári év végéhez közeledve a 8. osztályos tanulók egyre közelebb kerülnek ahhoz az időponthoz, amikor dönteniük kell, melyik iskolában folytatják tanulmányaikat az általános iskola befejezése után. Ez az időszak a tanulónak és szülőnek egyaránt kihívást jelent.

Iskolánk minden évben igyekszik segítséget nyújtani a tanulóknak és szüleiknek, hogy minél több információ kerüljön birtokukba. Minden tanévben az 5-7. osztályos diákoknak üzemlátogatást  szervezünk, a jelenlegi 8. osztályosok pedig Pályaválasztási Kiállításon vesznek részt Győrben. A 8. osztályosoknak és szüleiknek  iskolánkban  november 7-én pályaválasztási szülői értekezletet tartunk.

Fontos annak hangsúlyozása, hogy a tanulók olyan iskolát, szakmát válasszanak, amelyek érdeklődésüknek, képességeinek megfelelnek.